INDUSTRIADA 2017: Finał

FINAŁ INDUSTRIADY
Oddział Odlewnictwa Artystycznego - teren Centrum Edukacji i Biznesu NOWE GLIWICE (Gliwice, ul. Bojkowska 37)

Program szczegółowy finału INDUSTRIADY 2017

19.00 – 19.45 Velveteve – koncert
Velveteve to pseudonim artystyczny Ewy Aksamit, urodzonej w Gliwicach wokalistki, kompozytorki, producentki i autorki tekstów. Velveteve to projekt łączący w sobie trip-hopowy beat, liryczne wokale i jazzową harmonię w elektronicznej formie.
20.00–20.45 YOACHIM – koncert
Jest związany z muzyką od wczesnego dzieciństwa. Ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach. Współpracuje z niemiecką sceną muzyki klubowej i elektronicznej. Jego utwory to wypadkowa lirycznych tekstów i elektronicznego pazura, gdzieś pomiędzy takimi obszarami, jak „alternative pop” a „synth pop”.
21.00 – 21.45 Max Bravura – koncert
Mają w swoim dorobku wydaną własnym nakładem epkę „How Bravura” i liczne koncerty niemal w całym kraju (także na antenie radiowej
Czwórki). Połączenie gitarowego folku, synth-popu podbite post-punkową energią – to chyba najlepsze określenie ich muzyki.
22.00– 22.15 Wielkoformatowa projekcja multimedialna dedykowana wybranym obiektom i wątkom historycznym przemysłowej przestrzeni regionu.

22.15 – 23.00 Podniebna podróż – widowisko plenerowe
„Pedaleando Hacia el Cielo“ („Podniebna Podróż“) to teatralna uczta z industrialną historią w tle. Teatr Tol tworzy spektakle, w których słowo
zastępują świetne aktorstwo, ruch i muzyka. Widowisko to opowieść o byciu razem, ciemności, aniołach i muzykach balansujących pomiędzy niebem a ziemią, nad głowami publiczności. Szalejące konstrukcje, latające maszynerie, rozmach teatralnych środków towarzyszą opowieści dodatkowo przesyconej dźwiękami skrzypiec. Współistnienie maszyny i aktora wplata w tę historię refleksję o relacji, jaką od kilku wieków tworzą maszyny i ludzie. Spektakl przekonuje, że współczesne życie nie byłoby możliwe bez udziału techniki i toczy się w wyznaczonym przez nią rytmie.
Wydarzenie powstało dzięki zaangażowaniu finansowemu samorządu Województwa Śląskiego i Miasta Gliwice. Realizatorami wydarzenia są Ars Cameralis Silesiae Superioris, instytucja kultury, dla której organizatorem jest samorząd Województwa Śląskiego oraz Urząd Miasta Gliwice. Partnerem wydarzenia jest Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o.

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia w ramach finalu INDUSTRIADY.